בית דין צבאי

בישראל כמו במדינות רבות בעולם מופעלת מערכת חוק צבאית. בית דין צבאי הינו המוסד הרשמי העומד לרשות המערכת הצבאית ובסמכותו החוקית לשפוט כל חייל בשירות סדיר או מילואים וכל אזרח הנמצא תחת מרות צבאית (אזרח עובד צה"ל וכדומה).

בית דין צבאי דן בעבירות צבאיות ופליליות בלבד, בישראל מפעילה את בתי הדין הצבאיים "יחידת בתי הדין הצבאיים" והיא מורכבת מבתי דין קבועים כמו בית הדין המחוזי (מחוזות הצפון וחיל הים – חיפה, מחוזות מרכז חיל האוויר, פיקוד העורף – יפו, מחוזות דרום, חיל יבשה – קריית מלאכי).

לעומתם ישנם גם בתי דין ארעיים אותם ניתן לבסס במידת הצורך בשטח באופן אקראי ולא במבנה בית דין צבאי, אלו מכונים בית דין שדה.

עורך דין דיני צבא

בכל שנה נשפטים אלפי חיילים בבית דין צבאי על מגוון גדול של עבירות שונות ביניהן עבירות משמעת, עריקות, עבירות סמים או אלכוהול, עבירות הטרדה או פגיעה מינית, אלימות, התנהגות, פגיעה ברכוש, גניבה, התפרצות ועוד.

ישנן שלוש אפשרויות ייצוג העומדות לרשות הנאשמים בבית דין צבאי: ייצוג על ידי סניגור מטעם הצבא, ייצוג עצמי, או ייצוג באמצעות עורך דין דיני צבא מן המגזר הפרטי.

מכיוון שבסמכותו של בית הדין הצבאי לשפוט את החייל ומתוך כך לפתוח לו תיק פלילי הגורר רישום פלילי (רישום העשוי לפגוע בסיכוייו של החייל בעתיד במקרים כמו השתלבות במקום עבודה, לימודים וכו') בוחרים רבים שלא להסתפק בייצוג הניתן להם ע"י הסנגוריה הצבאית ולשכור שירותי עו"ד פרטי המתמחה בתחום הצבאי.

על מנת להימנע מתוצאות שכאלו, בטח כאשר החייל או האזרח כופרים באשמה, יש להיערך בהתאם ולשכור את שירותיו של עורך דין דיני צבא, המחזיק באישור מטעם בתי הדין הצבאיים לייצג בשטחם.

משרד עורכי הדין אבריאל, לשרותכם!

בשנת 1973 נוסד משרד עורכי הדין והנוטריון אבריאל. מתחם המשרדים הממוקם בקומה העשירית של מגדל העיר בחיפה מעניק באמצעות 15 עובדים מקצועיים הפועלים בו כיום שירותים משפטיים מקיפים במגוון תחומים מרכזיים.

עו"ד אריה אבריאל העומד בראשם מעמיד לרשות הלקוחות הפרטיים והעסקיים שירותי נוטריון, גישור ועריכת דין שונים ביניהם גם שירותי ייצוג בבתי דין צבאיים. בזכות היותו שופט צבאי בדרגת סא"ל במילואים בביה"ד הצבאי לערעורים מחזיק עו"ד אריה אבריאל בניסיון רב ובידע מקצועי נרחב בתחום מערכת המשפט הצבאית.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף בתחום המשפט הצבאי או לקבוע פגישת ייעוץ וסיוע בנושא אנא צרו קשר עוד היום עם נציגי המשרד ונשמח מאד לעמוד לרשותכם.

משרד עו"ד אבריאל בטלפון: 04-8521118

בתי הדין הצבאיים

לבירורים ומידע נוסף צרו קשר